Biblioteczka - często zadawane pytania

Chcemy, by liczba książek, która co miesiąc pojawi się w Twojej firmie była optymalna względem liczby pracujących w firmie osób. Książki trudno „konsumować” jak filmy czy muzykę – wymagają więcej czasu i w dodatku każdy z nas ma inne tempo czytania (może się ono też zmieniać zależnie od książki). Jeżeli chcemy (a chcemy!), by książki krążyły między pracownikami, były pretekstem do rozmowy i kontaktu – nie może być ich za dużo. Zwłaszcza, że z każdym miesiącem będzie ich przybywać!

To dlatego konkretną liczbę książek proponujemy Ci na podstawie naszych doświadczeń oraz otrzymanych informacji o liczebności Twojego zespołu i strukturze firmy.

Jeśli miałoby się okazać, że u Was książki wszyscy „pożerają” w ekspresowym tempie – zawsze możemy zwiększyć abonament. Odradzamy jednak zakładanie „na zapas” jak największej liczby książek. Nie chcemy przecież pogrzebać całej zabawy pod stosami papieru! ;)

Dobór tytułów jest naszym oczkiem w głowie. Dokładamy wszelkich starań, by książki które do was trafiają były przede wszystkim... dobre. Pakiety komponujemy tak, by każdy był w stanie znaleźć w nich coś dla siebie. Zakres tematyczno-gatunkowy jest więc nieograniczony: spodziewać możecie się zarówno nowości jak i rzeczy starszych, kryminałów, thrillerów, fantastyki, sci-fi, ale także klasyki literatury. Nie zabraknie również reportaży, biografii, książek historycznych, popularnonaukowych, a czasem – poradników. Ze względu na cele Biblioteczki – stawiamy przede wszystkim na takie książki, które oddziałują literacko – językiem, fabułą, opowieścią i tymi elementami oddziaływać będą na czytelników.

Oczywiście, że tak, nie będzie to jednak nasz standardowy abonament. W ramach Biblioteczki na wymiar możesz ustalić zakres tematyczny otrzymywanych książek, a także prosić o konkretne, interesujące cię tytuły – w tym literaturę specjalistyczną, książki branżowe, podręczniki itp. W ramach tej usługi możesz mieć pewność, że otrzymywane przez Twoją firmę pakiety będą dokładnie tym, co chcecie zaoferować pracownikom w Twojej firmie.

Biblioteczka na wymiar to usługa z w pełni indywidualnym podejściem do zapotrzebowania na książki w firmie. Dlatego jej warunki i cenę zawsze ustalamy indywidualnie.

Zarówno w przypadku zapotrzebowania na konkretną tematykę, jak i na książki w innym niż polski języku – możliwe jest również stworzenie abonamentu mieszanego, w którym część książek będzie pochodziła ze standardowych pakietów, część zaś będzie książkami dobieranymi wedle zamówienia.

Jasne – to także jest możliwe w ramach usługi Biblioteczka na wymiar. Ponieważ również ta kwestia to zamówienie niestandardowe, na życzenie klienta – konieczne jest jej indywidualne wycenienie. Nie ma się co oszukiwać – książki w innych językach niż polski są po prostu droższe.

Zarówno w przypadku zapotrzebowania na konkretną tematykę, jak i na książki w innym niż polski języku – możliwe jest także stworzenie abonamentu mieszanego, w którym część książek będzie pochodziła ze standardowych pakietów, część zaś będzie książkami dobieranymi wedle zamówienia.

Książki, które dostarczamy do Twojej firmy są własnością firmy. Krążą wśród pracowników, są dla nich pretekstem do rozmowy, integracji i rozwoju. Nie chcielibyśmy Wam ich zabierać! ;) Wolimy, by były czytane – bez ciśnienia, bez zastanawiania się „czy zdążę przeczytać przed terminem”, bez kart i bez kar ;)

Chociaż – gdy książek będzie dla Was już za dużo – z chęcią pomożemy Wam przekazać je np. na cele dobroczynne.

Przede wszystkim – dobór i zakup książek dla Twojej firmy, analizę struktury i dopasowanie liczby książek. Dostarczenie co miesiąc książek na Waszą recepcję (bądź do konkretnej osoby, którą nam wskażecie). Razem z pakietami dostarczymy Wam nie tylko Tablicę Biblioteczki czy krótkie opisy znajdujących się w pakiecie książek, ale spodziewać się też możecie okazjonalnych upominków. Będziemy też analizować zainteresowanie tytułami i tempo, w jakim lubią czytać Wasi pracownicy – poprzez zaproszenia do wypełnienia okresowych kwestionariuszy, a w przyszłości – w aplikacji, do której wszyscy nasi klienci zyskają bezpłatny dostęp.

Na każdym etapie naszej współpracy – będziemy Wam też służyć wsparciem, materiałami dla Waszych pracowników (informacyjnymi i wdrożeniowymi przy starcie, aktualizującymi i przypominającymi – w kolejnych miesiącach i latach). W razie pytań i wątpliwości – będziemy do Waszej dyspozycji!

Oferta Biblioteczki to wyłącznie książki papierowe. To fizyczna książka ma być pretekstem do nawiązywania kontaktu. To, co jest zwykle „ciężarem książki” – konieczność jej przekazania, przeniesienia, podania – u nas staje się pretekstem do kontaktu.

Poza tym – książka jako obiekt, z jej sposobem oprawienia, okładką, szatą graficzną, fakturą (i jak zauważają fani książek papierowych – zapachem) papieru – daje bogatszą stymulację, działa na więcej zmysłów, inspiruje na większej liczbie płaszczyzn. No i – jedna rzecz mniej, którą robimy przed jakimś ekranem!